PANDHY’S™ GEORGIKON WELLNESS & HEALING MUD

Już starożytni Rzymianie doceniali i stosowali w lecznictwie ten prawdziwy unikat w świecie borowin – powstały z pochodzącej z 7 źródeł wody leczniczej z Heviz oraz specyficznego torfu eutroficznych młak niskoturzycowych, którym Węgrzy szczycą się nie bez powodu!

Borowina Georgikon zwana jest zasłużenie „czarnym diamentem” wśród borowin, a dzięki szczególnie wysokiej zawartości kwasu humusowego organicznego torfu eutroficznego oraz wyjątkowemu bogactwu soli mineralnych i pierwiastków śladowych wywalczyła sobie wiodące miejsce nie tylko w lecznictwie, ale także w kosmetyce.
Poprzez regularne stosowanie borowiny nasze ciało uzyska dostęp do 100’tu procentowo naturalnego budulca jakim są substancje mineralne, makro i mikroelementy, które wnikają do organizmu bezpośrednio w miejscu poddanym zabiegowi. Dzięki temu zostaną wykorzystane w tkance w sposób możliwie najdoskonalszy.

To zmasowane działanie czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych daje szczególnie pozytywne wyniki w regeneracji komórek skóry i tkanki łącznej, niwelowaniu procesów zapalnych i obrzęków, oczyszczania tkanek z toksyn. Pod wpływem ciepła ulegają rozszerzeniu naczynka włoskowate skóry, zwiększa się zaopatrzenie skóry w tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna. Zmniejszają się też oznaki starzenia wywołane przez czynniki środowiska. Jednocześnie podwyższona temperatura wspomaga przenikanie składników borowiny poprzez dużą powierzchnię skóry. W ten sposób przy okładach borowinowych całego ciała uzyskujemy trwały przypływ dobrego nastroju. Poprzez regularne stosowanie wzrasta naturalna zdolność ochronna układu odpornościowego.

NASZA RADA: Podczas każdego zabiegu możemy stosować samą borowinę – na zimno lub na ciepło, a w zależności od pożądanego efektu możemy też mieszać ją z innymi substancjami. Oto kilka prawdziwych rarytasów:
Kąpiel borowinowa: do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 40 °C wlej ok. 2,5 dkg borowiny. Zanurz się w tej kąpieli na 20 minut, następnie nie spłukuj ciała bieżącą wodą (!) Zawiń się w suche prześcieradło kąpielowe i odpoczywaj jeszcze przez 20 minut. Następnie weź prysznic, używając Pianki do Mycia PANDHY’S™ SigmaLine, po czym delikatnie przetrzyj skórę Mineralną Solą do Kąpieli i Masażu PANDHY’S™ SPAROMA. Po wytarciu skóry ręcznikiem natrzyj całe ciało lekkim lotionem nawilżającym PANDHY’S™ Rathany.

Sauna borowinowa: po kąpieli pod prysznicem na wilgotną skórę nałóż borowinę. Z okładem borowinowym na skórze wejdź do sauny. Najlepsza jest kuracja w saunie o temperaturze ok. 70 °C przy wilgotności 30-40% w sekwencjach po 15-20 minut. Pomiędzy dwoma sekwencjami weź zimny prysznic i odpoczywaj przez 10-15 minut.

skład (INCI): FRESH PEAT, EXTR. BITUMEN, PECTIN, HEMICELLULOSE, HUMIC ACID, LIGNIN-HUMIC, MACRO AND MICRO ELEMENTS, MINERAL SALTS, (CL-, SO4-, HCO3-, CA, MG, K, NA, AL, MN, CD, CO, CR, CU, FE, HG, MO, NI, P, PB, S, TI, V, ZN)